Hirvenjuoksun SM-kilpailut (Vesanto, - 05.08.2018)

M60 - Tulokset

  Nimi Nro Piiri Juoksu Arviointi Ammunta Pisteet
1. Kinnunen Pekka 179 PK 300 (22:57) 296 (-1m/-1m) 552 (92) 1148
2. Heikkinen Kauko (M65) 264 Ka 300 (23:29) 294 (-2m/+1m) 552 (92) 1146
3. Korhonen Matti J 217 Ka 291 (24:27) 296 (-1m/+1m) 552 (92) 1139
4. MAJAVA UNTO 248 Ou 298 (23:12) 294 (0m/-3m) 546 (91) 1138
5. MIKKOLA MARKKU 239 Ou 295 (23:48) 268 (+3m/-13m) 558 (93) 1121
6. PAKKANEN VEIJO 206 Ky 268 (28:33) 296 (0m/+2m) 552 (92) 1116
7. Närvänen Asko 232 VS 283 (25:49) 274 (-5m/-8m) 558 (93) 1115
8. Tuovinen Markku (M65) 177 PS 279 (26:56) 290 (-2m/-3m) 546 (91) 1115
9. Pilssari Matti 176 SS 270 (28:01) 284 (+3m/+5m) 558 (93) 1112
10. Tiihonen Lassi (M65) 218 SS 270 (28:26) 282 (-2m/+7m) 558 (93) 1110
11. HELMINEN JAAKKO (M65) 256 Ky 289 (25:19) 232 (+15m/+19m) 582 (97) 1103
12. Rahja Antero (M65) 245 Ka 266 (29:44) 284 (-5m/-3m) 552 (92) 1102
13. Ronkainen Ari 200 PS 293 (24:07) 268 (-9m/+7m) 540 (90) 1101
14. Leskinen Hannu 191 Ka 281 (26:07) 270 (+4m/+11m) 546 (91) 1097
15. Seppälä Kari 244 Po 295 (23:40) 286 (-5m/+2m) 516 (86) 1097
16. Nevalainen Osmo 187 PK 291 (24:28) 248 (+17m/+9m) 552 (92) 1091
17. Latvala Markku 212 Po 251 (34:19) 286 (+2m/-5m) 552 (92) 1089
18. Kröger Matti 240 PS 295 (23:41) 284 (-5m/-3m) 510 (85) 1089
19. Karhunen Erkki 189 PS 268 (28:35) 274 (0m/-13m) 546 (91) 1088
20. Petäjäjärvi Kyösti 182 La 289 (24:45) 258 (-18m/-3m) 540 (90) 1087
21. Manninen Erkki (M65) 186 Ka 283 (26:10) 262 (+10m/+9m) 540 (90) 1085
22. Seppänen Aimo 183 Ka 290 (24:39) 266 (-5m/+12m) 528 (88) 1084
23. Turunen Kari (M65) 190 PK 279 (26:59) 276 (0m/+12m) 528 (88) 1083
24. Laitinen Markku 236 PS 276 (26:55) 266 (-10m/+7m) 540 (90) 1082
25. Puhakka Jukka 270 PK 266 (29:27) 294 (0m/-3m) 522 (87) 1082
26. Metsälehto Olavi (M65) 222 Po 258 (32:33) 276 (0m/+12m) 546 (91) 1080
27. Ahponen Kari 194 PK 294 (23:56) 258 (+8m/+13m) 528 (88) 1080
28. Kaikkonen Jarmo 193 Ka 270 (27:51) 274 (+4m/+9m) 534 (89) 1078
29. HIETAMIES LASSI 237 Ky 270 (28:07) 274 (+2m/+11m) 534 (89) 1078
30. MONTO JOUNI 203 Ky 282 (25:51) 248 (-20m/-6m) 546 (91) 1076
31. Haapa Markku 169 Sa 262 (30:47) 286 (+2m/+5m) 528 (88) 1076
32. Pitkänen Keijo 202 PS 271 (27:41) 276 (-10m/+2m) 528 (88) 1075
33. TAKANEN TARMO 211 Ky 251 (34:12) 296 (0m/+2m) 528 (88) 1075
34. Jänkälä Kalervo (M65) 234 PS 283 (26:10) 292 (0m/+4m) 498 (83) 1073
35. HIETAVA MIKKO (M65) 255 Ou 264 (30:20) 286 (0m/+7m) 522 (87) 1072
36. Hakamäki Asko 198 Sa 285 (25:22) 264 (+5m/-13m) 522 (87) 1071
37. Kylä-Utsuri Jouko (M65) 199 VS 262 (31:08) 286 (+2m/+5m) 522 (87) 1070
38. KELKKA OSSI 266 Ky 260 (31:18) 286 (0m/+7m) 516 (86) 1062
39. PARTTI TOUKO (M65) 268 Ky 273 (27:58) 284 (+5m/-3m) 504 (84) 1061
40. Huttunen Arto 229 PS 278 (26:34) 290 (+2m/+3m) 492 (82) 1060
41. Leppänen Tapani 192 KS 283 (25:40) 272 (+4m/+10m) 504 (84) 1059
42. Varis Ville 231 KS 295 (23:43) 234 (-5m/-28m) 528 (88) 1057
43. Turkia Ari 171 PS 281 (26:07) 284 (+5m/-3m) 492 (82) 1057
44. Holappa Unto 168 Ka 294 (23:56) 246 (+15m/+12m) 516 (86) 1056
45. Hannula Sakari 267 Kp 284 (25:38) 268 (-4m/-12m) 504 (84) 1056
46. Ruohonen Heikki (M65) 175 Um 253 (34:02) 226 (+18m/+19m) 576 (96) 1055
47. Määttä Unto (M65) 209 La 285 (25:59) 290 (0m/+5m) 480 (80) 1055
48. Kainulainen Matti (M65) 249 PK 280 (26:41) 258 (-10m/-11m) 516 (86) 1054
49. Hämäläinen Pentti (M65) 258 KS 265 (30:17) 260 (+17m/-3m) 528 (88) 1053
50. Tenhunen Jukka 173 SS 266 (29:29) 246 (-8m/-19m) 540 (90) 1052
51. Heikkinen Jorma (M65) 225 Ka 260 (31:52) 252 (+9m/+15m) 540 (90) 1052
52. Särkelä Pentti 204 La 298 (23:15) 266 (-10m/+7m) 486 (81) 1050
53. Sormunen Osmo (M65) 247 PK 260 (31:49) 266 (+6m/+11m) 522 (87) 1048
54. Minkkinen Timo 235 Um 269 (28:20) 246 (-15m/+12m) 528 (88) 1043
55. Kämäräinen Terho 180 PS 283 (25:42) 236 (+25m/+7m) 522 (87) 1041
56. VAINIKKA JUKKA (M65) 265 Ky 277 (27:18) 266 (+8m/+9m) 498 (83) 1041
57. Pulju Esko 233 La 270 (28:08) 272 (0m/+14m) 498 (83) 1040
58. Poikela Timo 185 La 279 (26:22) 218 (+21m/+20m) 540 (90) 1037
59. Suuniitty Hannu 261 Sa 285 (25:29) 254 (+15m/+8m) 498 (83) 1037
60. HAATAJA ARI 226 Ou 254 (33:12) 272 (-5m/+9m) 510 (85) 1036
61. Leppänen Antero (M65) 243 PS 265 (30:13) 266 (-9m/-8m) 504 (84) 1035
62. Suhonen Pekka (M65) 219 PS 274 (27:42) 272 (-2m/+12m) 486 (81) 1032
63. Kemppainen Pentti 178 Ka 296 (23:35) 274 (-5m/-8m) 462 (77) 1032
64. Toikkanen Ari 271 KS 288 (24:56) 282 (-4m/+5m) 462 (77) 1032
65. Kivipelto Kalevi 254 Po 283 (25:48) 262 (+7m/+12m) 486 (81) 1031
66. Punju Heikki (M65) 195 Ka 277 (27:11) 230 (+14m/+21m) 522 (87) 1029
67. Pihlajamäki Markku (M65) 242 Sa 257 (32:49) 278 (+2m/+9m) 492 (82) 1027
68. Ämmälä Jorma 251 La 275 (27:07) 202 (+22m/+27m) 546 (91) 1023
69. Joensuu Raimo 263 VS 269 (28:17) 232 (+20m/+14m) 522 (87) 1023
70. Lehtelä Matti (M65) 216 PS 288 (25:25) 272 (-13m/-1m) 462 (77) 1022
71. Perttunen Heikki (M65) 250 La 267 (29:21) 244 (-25m/-3m) 510 (85) 1021
72. Nyyssönen Matti 170 SS 263 (30:17) 272 (+1m/+13m) 486 (81) 1021
73. Lohiniva Reijo (M65) 253 La 268 (29:10) 246 (-12m/+15m) 504 (84) 1018
74. Lappalainen Hannu (M65) 230 PK 275 (27:35) 260 (-18m/-2m) 480 (80) 1015
75. Lehosmaa Raimo 252 KS 265 (29:38) 270 (-8m/-7m) 480 (80) 1015
76. Petäjäjärvi Aimo 207 La 270 (28:03) 236 (+20m/+12m) 504 (84) 1010
77. Vilkkilä Antti (M65) 214 KS 279 (26:51) 296 (0m/+2m) 432 (72) 1007
78. Kronqvist Ralf (M65) 197 266 (29:55) 296 (0m/+2m) 444 (74) 1006
79. Lumme Jukka (M65) 215 Po 267 (29:35) 264 (+13m/+5m) 474 (79) 1005
80. Juurakko Pauli (M65) 213 Po 265 (30:01) 288 (+3m/-3m) 450 (75) 1003
81. Nurmi Markku 172 Sa 248 (35:24) 214 (+32m/-11m) 540 (90) 1002
82. Strand Tapio (M65) 246 La 234 (40:32) 270 (-10m/-5m) 498 (83) 1002
83. Pitkänen Juhani (M65) 241 SS 269 (28:43) 262 (-16m/-3m) 462 (77) 993
84. Parkkonen Antti (M65) 201 SS 256 (33:15) 262 (+5m/+14m) 474 (79) 992
85. HAAPALA JOUKO (M65) 221 Ou 253 (34:09) 238 (+16m/+15m) 498 (83) 989
86. Ratilainen Pauli (M65) 184 PK 272 (28:09) 272 (-7m/+7m) 444 (74) 988
87. LUOMA ERKKI (M65) 260 Ky 241 (38:17) 260 (+18m/+2m) 486 (81) 987
88. Säynätmäki Heikki (M65) 490 KS 220 (45:16) 266 (-9m/-8m) 498 (83) 984
89. Koivumäki Lasse 273 Sa 267 (29:01) 276 (-12m/0m) 432 (72) 975
90. Holopainen Martti (M65) 210 PK 248 (35:41) 290 (+2m/-3m) 432 (72) 970
91. Oikarinen Antero 238 Ka 290 (24:36) 252 (-8m/-16m) 426 (71) 968
92. Tammela Mauri 223 La 253 (33:40) 270 (+7m/+8m) 444 (74) 967
93. Laitinen Ilmari (M65) 188 SS 265 (30:17) 272 (-9m/+5m) 426 (71) 963
94. Ojala Toivo (M65) 493 Po 269 (28:57) 242 (-12m/-17m) 450 (75) 961
95. Jänkälä Hannu 274 La 260 (31:13) 226 (-18m/-19m) 474 (79) 960
96. Mustonen Risto 257 PS 259 (31:34) 280 (+5m/+5m) 414 (69) 953
97. Eteläaho Matti (M65) 196 La 261 (31:33) 264 (-14m/+4m) 426 (71) 951
98. Leivonmäki Risto (M65) 262 PS 258 (32:23) 254 (-15m/-8m) 414 (69) 926
99. Koikkalainen Seppo (M65) 174 PK 260 (31:53) 250 (-12m/+13m) 408 (68) 918
100. Loo Bertel (M65) 208 242 (37:43) 208 (-30m/-16m) 444 (74) 894
101. Ahava Pekka 259 La 281 (26:03) 280 (-8m/-2m) 312 (52) 873
102. Voutilainen Juhani 181 Ka DNS
  Nyberg Eero 205 Um DNS
  Holm Mikko 220 La DNS
  Haapalainen Erkki (M65) 224 Ka DNS
  LOHELA KARI 227 Ou DNS
  Hänninen Veikko (M65) 228 KS DNS
  Paasonen Risto 272 SS DNS

Lähtölista
Takaisin sivulle Hirvenjuoksun SM-kilpailut