Hirviurheilu menu
URMAS CUP, osakilpailu 2 (Suomen Cup 1) Iisalmi,
URMAS CUP, osakilpailu 2 (Suomen Cup 1) Iisalmi,

Kävely yli 65 - Tulokset

Hirvikävely (sarjassa on 4 arviota pistein -2p/1m, ei aikapisteitä)
  Nimi Nro Seura Arviointi Ammunta Pisteet
1. Pekkarinen Erkki 147 Varpaisjärven Ms 578 (+2m/+3m/+5m/+1m) 522 (87 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 7, 6) 1100
2. Pietikäinen Jorma 131 URMAS 542 (-3m/+15m/-5m/+6m) 552 (92 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8, 7) 1094
3. Lemmetty Tuomas 146 Haapamäen HS 552 (-17m/-4m/+3m/0m) 516 (86 / 10, 9, 9, 9, 9, 9, 8, 8, 8, 7) 1068
4. Karhunen Erkki O 150 Talluskylä 514 (+27m/0m/+15m/+1m) 552 (92 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 6) 1066
5. Pitkänen Seppo 149 Varpaisjärven Ms 558 (+7m/0m/-5m/+9m) 504 (84 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 7, 7, 6) 1062
6. Kärkkäinen Aimo 151 OU 556 (-8m/-5m/+5m/-4m) 504 (84 / 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8, 8, 6, 5) 1060
7. Ruuskanen Pekka 152 Säviän Ms 558 (+2m/-10m/0m/-9m) 498 (83 / 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8, 7, 6, 5) 1056
8. Keränen Martti 158 URMAS 534 (+2m/-5m/+20m/+6m) 504 (84 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 8, 7, 5) 1038
9. Putkonen Voitto 162 KA 578 (+2m/-5m/0m/-4m) 456 (76 / 10, 10, 9, 8, 8, 8, 6, 6, 6, 5) 1034
10. Sormunen Osmo 156 PK 506 (-10m/-6m/-18m/-13m) 522 (87 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 8, 8, 7) 1028
11. Rantala Antero 155 Omas 512 (-12m/+1m/-11m/-20m) 504 (84 / 10, 9, 9, 9, 9, 9, 8, 8, 8, 5) 1016
12. Kortesalmi Tuula 159 LA 558 (-6m/+3m/+11m/+1m) 456 (76 / 10, 10, 9, 9, 9, 8, 7, 6, 5, 3) 1014
13. Säynätmäki Heikki 148 KS 430 (-28m/+4m/-18m/-35m) 570 (95 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8) 1000
14. Vaskilampi Aaro 154 KP 526 (+13m/-1m/-1m/+22m) 456 (76 / 10, 10, 9, 9, 8, 8, 7, 6, 6, 3) 982
15. Kauppinen Martti 153 URMAS 518 (-10m/-15m/+5m/+11m) 456 (76 / 10, 9, 9, 9, 8, 8, 7, 6, 6, 4) 974
16. Huttunen Jorma 160 KEUA 460 (-5m/-10m/-22m/-33m) 444 (74 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 6, 6, 6, 0) 904
17. Jääskeläinen Viljo 157 NUMA 398 (-28m/-20m/-30m/+23m) 492 (82 / 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8, 6, 6, 5) 890
1.
Pekkarinen Erkki
Varpaisjärven Ms
578 (+2m/+3m/+5m/+1m) 522 (87 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 7, 6)
1100
2.
Pietikäinen Jorma
URMAS
542 (-3m/+15m/-5m/+6m) 552 (92 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8, 7)
1094
3.
Lemmetty Tuomas
Haapamäen HS
552 (-17m/-4m/+3m/0m) 516 (86 / 10, 9, 9, 9, 9, 9, 8, 8, 8, 7)
1068
4.
Karhunen Erkki O
Talluskylä
514 (+27m/0m/+15m/+1m) 552 (92 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 6)
1066
5.
Pitkänen Seppo
Varpaisjärven Ms
558 (+7m/0m/-5m/+9m) 504 (84 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 7, 7, 6)
1062
6.
Kärkkäinen Aimo
OU
556 (-8m/-5m/+5m/-4m) 504 (84 / 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8, 8, 6, 5)
1060
7.
Ruuskanen Pekka
Säviän Ms
558 (+2m/-10m/0m/-9m) 498 (83 / 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8, 7, 6, 5)
1056
8.
Keränen Martti
URMAS
534 (+2m/-5m/+20m/+6m) 504 (84 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 8, 7, 5)
1038
9.
Putkonen Voitto
KA
578 (+2m/-5m/0m/-4m) 456 (76 / 10, 10, 9, 8, 8, 8, 6, 6, 6, 5)
1034
10.
Sormunen Osmo
PK
506 (-10m/-6m/-18m/-13m) 522 (87 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 8, 8, 7)
1028
11.
Rantala Antero
Omas
512 (-12m/+1m/-11m/-20m) 504 (84 / 10, 9, 9, 9, 9, 9, 8, 8, 8, 5)
1016
12.
Kortesalmi Tuula
LA
558 (-6m/+3m/+11m/+1m) 456 (76 / 10, 10, 9, 9, 9, 8, 7, 6, 5, 3)
1014
13.
Säynätmäki Heikki
KS
430 (-28m/+4m/-18m/-35m) 570 (95 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8)
1000
14.
Vaskilampi Aaro
KP
526 (+13m/-1m/-1m/+22m) 456 (76 / 10, 10, 9, 9, 8, 8, 7, 6, 6, 3)
982
15.
Kauppinen Martti
URMAS
518 (-10m/-15m/+5m/+11m) 456 (76 / 10, 9, 9, 9, 8, 8, 7, 6, 6, 4)
974
16.
Huttunen Jorma
KEUA
460 (-5m/-10m/-22m/-33m) 444 (74 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 6, 6, 6, 0)
904
17.
Jääskeläinen Viljo
NUMA
398 (-28m/-20m/-30m/+23m) 492 (82 / 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8, 6, 6, 5)
890