Hirviurheilu menu
URMAS CUP, osakilpailu 2 (Suomen Cup 1) Iisalmi,
URMAS CUP, osakilpailu 2 (Suomen Cup 1) Iisalmi,

Kävely alle 65 - Tulokset

Hirvikävely (sarjassa on 4 arviota pistein -2p/1m, ei aikapisteitä)
  Nimi Nro Seura Arviointi Ammunta Pisteet
1. Joensuu Raimo 134 VS 586 (0m/+3m/-4m/0m) 528 (88 / 10, 9, 9, 9, 9, 9, 9, 9, 8, 7) 1114
2. Savolainen Aimo 144 Leppävirta 524 (+12m/-5m/-10m/+11m) 564 (94 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8) 1088
3. Syrjänen Vesa 133 PO 588 (+2m/+3m/0m/+1m) 498 (83 / 10, 10, 9, 9, 9, 8, 8, 7, 7, 6) 1086
4. Huhkamo Vesa 140 Vieremän EK 558 (0m/+1m/+6m/-14m) 510 (85 / 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8, 8, 7, 5) 1068
5. Väänänen Mikko 136 Varpaisjärven Ms 520 (-20m/-13m/+1m/-6m) 540 (90 / 10, 10, 10, 10, 10, 8, 8, 8, 8, 8) 1060
6. Niskanen Heikki 138 OJM 542 (+3m/-7m/+11m/+8m) 510 (85 / 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8, 7, 7, 6) 1052
7. Lehosmaa Raimo 137 KS 490 (-10m/-17m/-15m/-13m) 540 (90 / 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 9, 9, 6) 1030
8. Lemmetty Teemu 135 Haapamäen HS 500 (-18m/-10m/-9m/-13m) 528 (88 / 10, 9, 9, 9, 9, 9, 9, 9, 8, 7) 1028
9. Pietikäinen Juha 171 URMAS 506 (+10m/-11m/+14m/+12m) 504 (84 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 7, 7, 6) 1010
10. Puhakka Jukka 174 PK 516 (-13m/-5m/-5m/-19m) 492 (82 / 10, 9, 9, 9, 9, 8, 8, 7, 7, 6) 1008
11. Impiö Tuula 139 URMAS 494 (-8m/-9m/-22m/-14m) 504 (84 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8, 7, 0) 998
12. Pilssari Mika 143 SS 372 (-36m/-12m/-25m/-41m) 462 (77 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 7, 6, 0) 834
1.
Joensuu Raimo
VS
586 (0m/+3m/-4m/0m) 528 (88 / 10, 9, 9, 9, 9, 9, 9, 9, 8, 7)
1114
2.
Savolainen Aimo
Leppävirta
524 (+12m/-5m/-10m/+11m) 564 (94 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8)
1088
3.
Syrjänen Vesa
PO
588 (+2m/+3m/0m/+1m) 498 (83 / 10, 10, 9, 9, 9, 8, 8, 7, 7, 6)
1086
4.
Huhkamo Vesa
Vieremän EK
558 (0m/+1m/+6m/-14m) 510 (85 / 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8, 8, 7, 5)
1068
5.
Väänänen Mikko
Varpaisjärven Ms
520 (-20m/-13m/+1m/-6m) 540 (90 / 10, 10, 10, 10, 10, 8, 8, 8, 8, 8)
1060
6.
Niskanen Heikki
OJM
542 (+3m/-7m/+11m/+8m) 510 (85 / 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8, 7, 7, 6)
1052
7.
Lehosmaa Raimo
KS
490 (-10m/-17m/-15m/-13m) 540 (90 / 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 9, 9, 6)
1030
8.
Lemmetty Teemu
Haapamäen HS
500 (-18m/-10m/-9m/-13m) 528 (88 / 10, 9, 9, 9, 9, 9, 9, 9, 8, 7)
1028
9.
Pietikäinen Juha
URMAS
506 (+10m/-11m/+14m/+12m) 504 (84 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 7, 7, 6)
1010
10.
Puhakka Jukka
PK
516 (-13m/-5m/-5m/-19m) 492 (82 / 10, 9, 9, 9, 9, 8, 8, 7, 7, 6)
1008
11.
Impiö Tuula
URMAS
494 (-8m/-9m/-22m/-14m) 504 (84 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8, 7, 0)
998
12.
Pilssari Mika
SS
372 (-36m/-12m/-25m/-41m) 462 (77 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 7, 6, 0)
834