Hirvenjuoksun SM-kilpailut 2019 kävelysarjat (Ilomantsi, )

Ikäkausisarja - Tulokset

Hirvikävely (sarjassa on 4 arviota pistein -2p/1m, ei aikapisteitä)
  Nimi Nro Piiri Arviointi Ammunta Pisteet
1. Pekkarinen Erkki 81 PS 578 (-3m/+3m/0m/-5m) 540 (90) 1118
2. Karhatsu Tauno 109 PS 548 (-5m/-3m/+8m/+10m) 564 (94) 1112
3. Ruohonen Heikki 77 Um 552 (-12m/+3m/-4m/+5m) 558 (93) 1110
4. Holm Toivo 20 La 576 (+5m/-5m/-2m/0m) 528 (88) 1104
5. Poikela Timo 4 La 544 (+4m/-13m/+3m/-8m) 558 (93) 1102
6. Vatanen Eino 68 PK 574 (-5m/0m/+3m/+5m) 528 (91-3) 1102
7. Heikkinen Raimo 111 Ka 536 (0m/+5m/-17m/+10m) 564 (94) 1100
8. Strand Tapio 99 La 572 (+7m/0m/-2m/+5m) 528 (88) 1100
9. Jääskeläinen Viljo 41 PS 546 (-3m/-7m/+7m/+10m) 552 (92) 1098
10. Heikkinen Kauko 92 Ka 548 (-9m/+1m/+14m/+2m) 546 (91) 1094
11. Pietikäinen Jorma 72 PS 546 (-10m/-5m/-7m/-5m) 546 (91) 1092
12. Ikola Heikki 114 Po 546 (+5m/+3m/+13m/-6m) 540 (90) 1086
13. Helminen Jaakko 95 Ky 530 (-7m/-5m/+23m/0m) 552 (92) 1082
14. Oikarinen Antero 10 Ka 538 (+14m/-3m/+3m/+11m) 540 (90) 1078
15. Raikaa Kalle 43 VS 504 (-7m/+5m/+11m/+25m) 570 (95) 1074
16. Poikela Sakari 82 La 516 (+1m/+8m/+20m/+13m) 558 (93) 1074
17. Manninen Erkki 93 Ka 540 (-3m/-7m/-10m/-10m) 534 (89) 1074
18. Melonen Aapo 16 SS 518 (-18m/0m/-13m/+10m) 552 (92) 1070
19. Kärkkäinen Aimo 54 Ou 536 (-10m/-15m/-2m/+5m) 534 (89) 1070
20. Turunen Kari 86 PK 570 (-5m/-2m/+3m/-5m) 498 (86-3) 1068
21. Sormunen Osmo 30 PK 538 (-15m/0m/-14m/-2m) 528 (88) 1066
22. Soronen Aslak 14 Ou 512 (-11m/+15m/+9m/-9m) 552 (92) 1064
23. Partti Touko 25 La 536 (-3m/+10m/-14m/-5m) 528 (88) 1064
24. Jänkälä Kalervo 94 PS 542 (-8m/-4m/-7m/-10m) 522 (87) 1064
25. Seppä Keijo 50 Ky 546 (-5m/-5m/-7m/+10m) 516 (86) 1062
26. Lahti Lasse 42 Sa 536 (+17m/+1m/+4m/+10m) 522 (87) 1058
27. Heikkilä Ossi 107 Ky 526 (-15m/-15m/-2m/-5m) 528 (88) 1054
28. Väänänen Mikko 83 PS 530 (-4m/-9m/-14m/-8m) 522 (87) 1052
29. Haapalainen Erkki 49 Ka 536 (-17m/-3m/-2m/+10m) 516 (86) 1052
30. Takanen Tarmo 80 Ky 514 (-10m/-10m/+8m/-15m) 534 (89) 1048
31. Kylä-Utsuri Jouko 115 VS 506 (-24m/-9m/-9m/-5m) 540 (90) 1046
32. Haapala Jouko 29 Ou 542 (+11m/-7m/+10m/-1m) 504 (84) 1046
33. Leppänen Tapani 110 KS 492 (-8m/+13m/+10m/+23m) 552 (92) 1044
34. Koikkalainen Seppo 56 PK 516 (-17m/-5m/+15m/-5m) 528 (88) 1044
35. Lumme Jukka 2 Po 530 (-14m/-8m/+7m/+6m) 510 (85) 1040
36. Lohiniva Reijo 33 La 504 (+5m/0m/+28m/+15m) 534 (89) 1038
37. Rantanen Lauri 52 VS 528 (-5m/+21m/+5m/+5m) 510 (85) 1038
38. Putkonen Voitto 12 Ka 494 (-13m/-18m/+12m/-10m) 540 (90) 1034
39. Lohela Kari 116 Ou 512 (-13m/-11m/-18m/+2m) 522 (87) 1034
40. Kortesalmi Matti 66 La 534 (-19m/+3m/-9m/-2m) 498 (83) 1032
41. Kammonen Seppo 22 SS 510 (-15m/-15m/-2m/-13m) 516 (86) 1026
42. Välijeesiö Mauno 26 La 528 (+3m/+10m/+8m/+15m) 498 (83) 1026
43. Hietava Mikko 102 Ou 564 (-5m/-5m/+8m/0m) 462 (77) 1026
44. Kemppainen Pentti 106 Ka 500 (+2m/-5m/+18m/+25m) 522 (87) 1022
45. Hukkanen Pentti 69 Ou 530 (-5m/+15m/+8m/+7m) 492 (82) 1022
46. Uurtamo Arttu 27 Um 536 (-10m/-10m/-12m/0m) 486 (81) 1022
47. Kronqvist Ralf 105 536 (-15m/-10m/-2m/-5m) 486 (81) 1022
48. Räsänen Roope 19 PK 486 (+3m/-13m/-19m/-22m) 534 (89) 1020
49. Lehtomäki Lauri 55 Kp 510 (-15m/-14m/+6m/-10m) 510 (85) 1020
50. Luoma Erkki 5 Ky 534 (-13m/+5m/+5m/+10m) 486 (81) 1020
51. Tuura Kari 84 EH 494 (-24m/+13m/+8m/+8m) 522 (87) 1016
52. Hannula Sakari 89 Kp 498 (+31m/+13m/+5m/+2m) 516 (86) 1014
53. Rantanen Kari 38 SS 516 (-7m/-14m/+10m/+11m) 498 (83) 1014
54. Laitinen Petrus 1 SS 546 (-17m/-2m/+5m/+3m) 462 (77) 1008
55. Pakkanen Veijo 35 Ky 446 (-45m/-20m/-2m/-10m) 558 (93) 1004
56. Luoma-aho Seppo 85 SS 500 (-31m/-9m/+8m/+2m) 504 (84) 1004
57. Siponen Olavi 7 PS 518 (-5m/0m/+33m/-3m) 486 (81) 1004
58. Kotka Risto 11 KS 530 (-14m/-13m/0m/-8m) 474 (88-9) 1004
59. Haatainen Eero 63 PS 560 (-5m/+9m/+3m/-3m) 444 (74) 1004
60. Viljanen Anneli 67 Sa 522 (-17m/-13m/0m/-9m) 480 (80) 1002
61. Hallikainen Kyösti 28 PS 552 (-17m/-5m/-2m/0m) 450 (78-3) 1002
62. Lipponen Raimo 88 PS 532 (+5m/-9m/-7m/+13m) 468 (78) 1000
63. Ikonen Ilmari 31 PK 530 (-7m/+2m/-8m/+18m) 468 (78) 998
64. Perttunen Heikki 45 La 520 (+11m/+3m/+11m/+15m) 474 (79) 994
65. Pasanen Matias 21 PS 460 (-27m/-11m/-19m/-13m) 528 (88) 988
66. Puunuvaara Martti 46 La 508 (-7m/+13m/+16m/+10m) 480 (80) 988
67. Seppä Yrjö 53 SS 514 (+10m/+10m/+18m/+5m) 474 (79) 988
68. Säynäjäkangas Taube 103 La 536 (0m/-15m/-6m/-11m) 450 (75) 986
69. Kotiniemi Pentti 6 KS 486 (-25m/-10m/-2m/-20m) 498 (83) 984
70. Seppälä Silja 76 VS 510 (-7m/+19m/+16m/+3m) 474 (79) 984
71. Laurila Oiva 32 Kp 464 (+20m/+10m/+18m/+20m) 516 (86) 980
72. Suuniitty Hannu 57 Sa 474 (-25m/-15m/+13m/-10m) 504 (84) 978
73. Huhtiniemi Paavo 73 Ky 478 (-25m/-15m/+13m/+8m) 498 (83) 976
74. Reini Veli 98 Po 488 (-7m/-15m/-26m/+8m) 486 (81) 974
75. Auvinen Juha 60 Ky 536 (-12m/-5m/-2m/+13m) 438 (76-3) 974
76. Keränen Martti 97 PS 492 (-25m/-7m/-12m/+10m) 480 (80) 972
77. Paasonen Onni 108 SS 514 (-10m/-15m/+8m/-10m) 456 (76) 970
78. Karhunen Erkki O 74 PS 480 (+13m/-20m/-2m/-25m) 486 (81) 966
79. Annala Pentti 9 Kp 486 (-30m/-7m/+4m/-16m) 474 (79) 960
80. Lappalainen Hannu 44 PK 470 (-14m/-14m/-22m/-15m) 486 (81) 956
81. Lohtaja Eero 34 Ka 536 (-13m/-7m/+10m/-2m) 420 (70) 956
82. Kauppinen Martti 24 PS 486 (-17m/-2m/-20m/-18m) 468 (78) 954
83. Sipilä Timo 58 Kp 532 (-15m/-4m/-7m/-8m) 420 (70) 952
84. Berg Eero 79 PS 464 (-26m/-15m/-14m/-13m) 486 (84-3) 950
85. Laava Miro 51 Ou 482 (+17m/+10m/+29m/-3m) 468 (78) 950
86. Leppänen Keijo 15 PK 502 (+5m/-18m/+14m/-12m) 444 (77-3) 946
87. Piirainen Teuvo 36 La 524 (-7m/+3m/+4m/+24m) 420 (70) 944
88. Oksman Heikki 39 PS 454 (-25m/-20m/+18m/-10m) 486 (84-3) 940
89. Pitkänen Seppo 40 PS 476 (-25m/-10m/-12m/-15m) 462 (77) 938
90. Kuuppelomäki Pekka 48 Po 508 (-28m/-14m/0m/-4m) 420 (70) 928
91. Tuomainen Ilkka 61 KS 514 (-15m/-15m/+3m/+10m) 414 (69) 928
92. Toivola Jouko 47 Kp 522 (+7m/+7m/+19m/+6m) 402 (67) 924
93. Tervonen Tapio 65 Ou 458 (-37m/-19m/-14m/-1m) 462 (77) 920
94. Wegelius Seppo 8 Po 518 (-3m/+4m/+29m/+5m) 402 (67) 920
95. Kurittu Markku 37 Ky 526 (-25m/-5m/-7m/0m) 390 (65) 916
96. Tiihonen Lassi 13 SS 572 (+1m/+1m/+6m/-6m) 342 (57) 914
97. Punju Heikki 64 Ka 444 (-33m/-17m/+16m/-12m) 468 (78) 912
98. Pekkalainen Ossi 18 EH 516 (-17m/+1m/+11m/+13m) 390 (65) 906
99. Tattinen Aleksi 90 VS 478 (-16m/-18m/-27m/0m) 426 (71) 904
100. Pirkkalainen Eino 113 KS 512 (-22m/+1m/+16m/-5m) 390 (65) 902
101. Lyytinen Eetu 23 PS 420 (-33m/-18m/-28m/-11m) 480 (80) 900
102. Randelin Tatu 70 PS 428 (-7m/-29m/-32m/-18m) 468 (78) 896
103. Tura Olli 62 Ky 426 (-16m/-27m/-24m/-20m) 468 (78) 894
104. Koivu Kalervo 71 Ou 404 (+20m/+25m/+48m/+5m) 486 (81) 890
105. Melonen Eemil 75 SS 486 (-15m/-17m/-17m/-8m) 402 (67) 888
106. Blom Pentti 100 Um 370 (-27m/-32m/-35m/-21m) 516 (89-3) 886
107. Leivonmäki Risto 96 PS 436 (-33m/-24m/-12m/-13m) 438 (73) 874
108. Penttilä Mikko 87 Ky 508 (-7m/-27m/+10m/-2m) 336 (56) 844
109. Kettunen Jesse 3 PS 370 (-45m/-35m/-32m/+3m) 438 (73) 808
110. Tupakka Taisto 101 Ky 488 (-5m/-20m/+11m/-20m) 228 (41-3) 716
111. Rahja Antero 17 Ka DNS
  Markkula Jouko 78 VS DNS
  Säynätmäki Heikki 91 KS DNS
  Metsälehto Olavi 104 Po DNS

Lähtölista
Takaisin sivulle Hirvenjuoksun SM-kilpailut 2019 kävelysarjat