Hirvenjuoksun SM-kilpailut 2019 henkilökohtaiset sarjat (Ilomantsi, )

M - Tulokset

  Nimi Nro Piiri Juoksu Arviointi Ammunta Pisteet
1. Seppä Timo (M40) 619 SS 294 (20:55) 288 (-5m/-1m) 570 (95) 1152
2. Hiltunen Petri (M40) 615 PK 274 (24:16) 284 (0m/-8m) 582 (97) 1140
3. Annunen Miikka 614 Kp 267 (26:05) 292 (-3m/-1m) 576 (96) 1135
4. Pekurinen Marko (M40) 632 SS 280 (23:15) 288 (+2m/+4m) 564 (94) 1132
5. Häkkinen Jani (M40) 652 Sa 285 (22:25) 284 (-6m/+2m) 558 (93) 1127
6. Keikko Tommi (M40) 625 Sa 300 (19:55) 268 (+2m/+14m) 558 (93) 1126
7. Ikola Juhani 653 Po 289 (21:49) 258 (-13m/-8m) 576 (96) 1123
8. Räisänen Heikki 639 PK 284 (22:39) 272 (-9m/-5m) 558 (93) 1114
9. Rautiainen Hannes 665 PS 292 (21:18) 274 (-8m/-5m) 546 (91) 1112
10. Väätäinen Kari (M40) 605 PS 276 (23:51) 274 (-8m/-5m) 558 (93) 1108
11. Lemmetty Timo 629 PS 281 (23:09) 274 (-9m/-4m) 552 (92) 1107
12. Virolainen Antti 610 Ky 292 (21:13) 270 (+8m/+7m) 540 (90) 1102
13. Häyrinen Ville 636 VS 290 (21:37) 252 (-15m/+9m) 552 (92) 1094
14. Koivumäki Janne 662 Po 281 (23:04) 272 (-8m/-6m) 540 (90) 1093
15. Uusivirta Jarno 608 Kp 263 (27:15) 262 (-1m/+18m) 564 (94) 1089
16. Jolkkonen Petri (M40) 617 PK 268 (25:43) 256 (-21m/-1m) 564 (94) 1088
17. Paasonen Isto (M40) 635 SS 270 (25:07) 284 (-5m/-3m) 534 (89) 1088
18. Seppänen Paavo 655 Ka 291 (21:29) 250 (-13m/-12m) 546 (91) 1087
19. Maunula Miikka 638 KS 279 (23:26) 248 (+7m/+19m) 558 (93) 1085
20. Kuntola Sami (M40) 651 Po 277 (23:48) 278 (-8m/-3m) 528 (88) 1083
21. Virolainen Juha (M40) 646 Ky 287 (22:03) 286 (+1m/-6m) 510 (85) 1083
22. Uusipaikka Mikko (M40) 607 VS 254 (30:16) 264 (-15m/-3m) 564 (94) 1082
23. Kekkonen Vesa (M40) 620 SS 277 (23:48) 246 (-18m/+9m) 552 (92) 1075
24. Arkkola Jouko 658 Po 265 (26:43) 264 (+5m/-13m) 546 (91) 1075
25. Nousiainen Jarno 611 PK 281 (23:08) 272 (-14m/0m) 522 (87) 1075
26. Hirvonen Jarkko (M40) 663 PS 269 (25:22) 272 (-10m/+4m) 528 (88) 1069
27. Tammela Misa 604 La 267 (25:51) 272 (+5m/-9m) 528 (88) 1067
28. Vartiainen Petri (M40) 613 PK 267 (26:07) 272 (-8m/-6m) 528 (88) 1067
29. Laatikainen Ville 600 PK 295 (20:40) 258 (+5m/-16m) 510 (85) 1063
30. Tammela Masi 641 La 266 (26:10) 262 (-18m/-1m) 534 (89) 1062
31. Lähteenmäki Mikael 654 VS 295 (20:40) 286 (+2m/+5m) 480 (80) 1061
32. Tattinen Teemu 664 VS 265 (26:37) 236 (-16m/-16m) 558 (93) 1059
33. Lemmetty Teemu 623 PS 273 (24:28) 250 (-22m/-3m) 534 (89) 1057
34. Haikara Vesa (M40) 644 Kp 263 (27:15) 252 (-23m/-1m) 540 (90) 1055
35. Ruuskanen Simo (M40) 622 PS 264 (27:08) 266 (-13m/+4m) 522 (87) 1052
36. Tylli Markus 647 Ky 273 (24:29) 262 (-12m/+7m) 516 (86) 1051
37. Anttila Matti (M40) 643 VS 261 (27:59) 286 (-1m/+6m) 504 (84) 1051
38. Norokorpi Sami (M40) 601 Sa 264 (26:56) 256 (-11m/+11m) 528 (88) 1048
39. Ollakka Jukka (M40) 618 Ou 257 (29:19) 294 (-3m/0m) 492 (82) 1043
40. Kuitunen Lasse (M40) 627 SS 284 (22:34) 248 (+14m/+12m) 510 (85) 1042
41. Tuovinen Janne (M40) 621 PS 268 (25:38) 250 (-22m/-3m) 522 (87) 1040
42. Anttila Pekka (M40) 626 VS 262 (27:49) 266 (-13m/+4m) 510 (85) 1038
43. Ylen Marko 666 Um 270 (24:53) 282 (-8m/+1m) 486 (81) 1038
44. Seppälä Antti (M40) 661 VS 267 (26:00) 248 (-15m/+11m) 522 (87) 1037
45. Kojola Lauri 630 VS 272 (24:37) 262 (-18m/+1m) 498 (83) 1032
46. Savolainen Esa (M40) 602 PS 297 (20:26) 252 (-22m/+2m) 480 (80) 1029
47. Siimestö Sami (M40) 645 PK 263 (27:20) 222 (-23m/-16m) 534 (89) 1019
48. Ruuskanen Ari (M40) 631 PS 274 (24:17) 244 (-10m/-18m) 492 (82) 1010
49. Jussila Hannu (M40) 660 La 284 (22:35) 264 (-13m/-5m) 462 (77) 1010
50. Uurtamo Juha (M40) 634 Um 243 (34:05) 274 (-12m/+1m) 492 (82) 1009
51. Tammela Vili 659 La 252 (30:54) 252 (-12m/-12m) 492 (82) 996
52. Eränen Harri (M40) 624 KS 286 (22:14) 252 (-23m/-1m) 456 (76) 994
53. Haapala Heikki 633 Ou 265 (26:47) 188 (-35m/-21m) 540 (90) 993
54. Monthan Matti (M40) 637 KS 281 (23:06) 212 (-32m/-12m) 498 (83) 991
55. Väistö Antti 609 PK 276 (23:53) 208 (-34m/-12m) 504 (84) 988
56. Väisänen Lauri 667 Ka 282 (22:57) 258 (+4m/-17m) 444 (74) 984
57. Peuranpää Pasi (M40) 649 SS 261 (27:51) 182 (-38m/-21m) 534 (89) 977
58. Kasurinen Juhani (M40) 606 PS 270 (25:05) 214 (-30m/-13m) 492 (82) 976
59. Saalasti Petri (M40) 603 Ky 274 (24:17) 252 (-17m/-7m) 450 (75) 976
60. Hyttinen Hannu 650 Ou 277 (23:40) 224 (-22m/-16m) 468 (78) 969
61. Hyttinen Juha (M40) 642 Ou 273 (24:23) 244 (-12m/-16m) 438 (73) 955
62. Tammela Jani 628 La 254 (30:16) 226 (-27m/-10m) 444 (74) 924
63. Kierros Sakari (M40) 616 KS 254 (30:15) 160 (-51m/-19m) 480 (80) 894
64. Pietikäinen Juha (M40) 648 PS 271 (24:46) 252 (-14m/-10m) 366 (61) 889
65. Toivonen Ville 640 Sa 258 (28:59) 192 (-33m/-21m) 330 (55) 780
66. Nikki Jesse 612 Ky DNS
  Leppänen Janne (M40) 656 PS DNS
  Niemelä Petri 657 Ou DNS

Lähtölista
Takaisin sivulle Hirvenjuoksun SM-kilpailut 2019 henkilökohtaiset sarjat