Hirviurheilu menu
* * * KINKKUKÄVELYT * * * Alavus,
* * * KINKKUKÄVELYT * * * Alavus,

Yli 65 + naiset + nuoret - Tulokset

Hirvenhiihtely (sarjassa on 4 arviota pistein -2p/1m, ei aikapisteitä)
  Nimi Nro Seura Arviointi Ammunta Pisteet
1. Mäkinen Heikki 51 Virrat 564 (+2m/-12m/+1m/-3m) 570 (95) 1134
2. Kuuppelomäki Pekka 11 Jalasjärvi 536 (-10m/-11m/+2m/+9m) 570 (95) 1106
3. Tiihonen Lassi 31 Kangasniemen ev 552 (-9m/-3m/-8m/-4m) 540 (90) 1092
4. Taipalus Esko 8 Alavus LP 568 (-2m/-2m/-11m/+1m) 522 (87) 1090
5. Rintala Markku 17 Kuortane 572 (-1m/-2m/-10m/+1m) 516 (86) 1088
6. Kuoppala Mirva 60 Myllymäen em 506 (-1m/-37m/+4m/-5m) 558 (93) 1064
7. Ikola Heikki 44 Jurva 534 (-10m/-11m/-6m/+6m) 528 (88) 1062
8. Kotka Risto 32 Pylkönmäki 538 (+3m/+18m/-8m/+2m) 510 (85) 1048
9. Peltoniemi Reino 42 Mems 464 (-17m/-14m/-6m/+31m) 582 (97) 1046
10. Korpela Sakari 56 Korpilahti 510 (-15m/-17m/+4m/-9m) 534 (89) 1044
11. Suomela Erkki 24 Parkano 530 (-11m/-9m/-8m/-7m) 504 (84) 1034
12. Kuitunen Eija 30 Makkolan erä ja kalaveikot 472 (-27m/-22m/+1m/-14m) 558 (93) 1030
13. Kujala Paavo 33 Pylkönmäki 578 (-7m/-2m/-1m/+1m) 444 (74) 1022
14. Juurakko Pauli 5 Pollari 518 (+3m/-27m/0m/+11m) 498 (83) 1016
15. Lumme Jukka 10 Kauhajärvi 530 (-15m/-17m/-3m/0m) 486 (81) 1016
16. Yli-Kutsi Esko 47 Kauhajoki 472 (-27m/-27m/+4m/+6m) 540 (90) 1012
17. Lehtinen Harri 37 Kauhajoki 538 (+3m/+8m/+9m/+11m) 474 (79) 1012
18. Reini Veli 35 Untamala 508 (-22m/-12m/-11m/+1m) 498 (83) 1006
19. Soidinmäki Yrjö 66 Pylkönmäki 452 (-17m/-27m/-26m/-4m) 552 (92) 1004
20. Mäkiranta Saila 46 Kauhajoki 524 (-17m/-7m/+4m/+10m) 480 (80) 1004
21. Soidinmäki Heli 65 Pylkönmäki 526 (+5m/+13m/-17m/+2m) 474 (79) 1000
22. Perälä Erkki 62 Sulkava 476 (-11m/-29m/-18m/-4m) 522 (87) 998
23. Seilo Pekka 23 Parkano 514 (0m/-19m/-17m/-7m) 480 (80) 994
24. Ala-Rämi Altti 21 Parkano 486 (-2m/-27m/-24m/-4m) 498 (83) 984
25. Kuusisto Esko 27 Kihniö 566 (+1m/-5m/-4m/+7m) 414 (69) 980
26. Hautala Jaakko 25 Kauhajoki 546 (-2m/+3m/+13m/+9m) 426 (71) 972
27. Puoliväli Vuokko 9 Alajärvi 462 (-27m/-30m/-1m/-11m) 498 (83) 960
28. Metsälehto Olavi 6 Karijoki 372 (-7m/-77m/-26m/-4m) 558 (93) 930
29. Wegelius Seppo 38 Kauhajoki 570 (-6m/+2m/-3m/+4m) 360 (60) 930
30. Koivumäki Alpo 15 Alavus LP 478 (-25m/-22m/-13m/-1m) 450 (75) 928
31. Kotiniemi Pentti 55 Äänekoski 462 (-22m/-27m/-6m/-14m) 456 (76) 918
32. Huhtala Jaakko 34 Sulkava 498 (+3m/+13m/-26m/-9m) 414 (69) 912
33. Beijar Camilla 68 Vassor 426 (-25m/-45m/-11m/-6m) 480 (80) 906
34. Anttila Antti 48 Kauhajoki 502 (-22m/-2m/-11m/-14m) 390 (65) 892
35. Lehtonen Kauko 43 Pomarkku 452 (-31m/-27m/-11m/-5m) 438 (73) 890
36. Paananen Sari 50 Myllymäen em 424 (-40m/-46m/+2m/0m) 438 (73) 862
37. Kuoppala Aito 7 Kauhava 414 (-35m/-27m/-24m/-7m) 444 (74) 858
38. Mansikkaviita Taisto 22 Parkano 458 (-29m/-27m/-6m/-9m) 360 (60) 818
39. Pitkäkangas Pirjo-Marja 36 Alajärvi 348 (-42m/-52m/-14m/-18m) 396 (66) 744
40. Säynätmäki Heikki 57 Sumiainen 490 (-7m/-15m/+12m/+21m) 246 (41) 736
1.
Mäkinen Heikki
Virrat
564 (+2m/-12m/+1m/-3m) 570 (95)
1134
2.
Kuuppelomäki Pekka
Jalasjärvi
536 (-10m/-11m/+2m/+9m) 570 (95)
1106
3.
Tiihonen Lassi
Kangasniemen ev
552 (-9m/-3m/-8m/-4m) 540 (90)
1092
4.
Taipalus Esko
Alavus LP
568 (-2m/-2m/-11m/+1m) 522 (87)
1090
5.
Rintala Markku
Kuortane
572 (-1m/-2m/-10m/+1m) 516 (86)
1088
6.
Kuoppala Mirva
Myllymäen em
506 (-1m/-37m/+4m/-5m) 558 (93)
1064
7.
Ikola Heikki
Jurva
534 (-10m/-11m/-6m/+6m) 528 (88)
1062
8.
Kotka Risto
Pylkönmäki
538 (+3m/+18m/-8m/+2m) 510 (85)
1048
9.
Peltoniemi Reino
Mems
464 (-17m/-14m/-6m/+31m) 582 (97)
1046
10.
Korpela Sakari
Korpilahti
510 (-15m/-17m/+4m/-9m) 534 (89)
1044
11.
Suomela Erkki
Parkano
530 (-11m/-9m/-8m/-7m) 504 (84)
1034
12.
Kuitunen Eija
Makkolan erä ja kalaveikot
472 (-27m/-22m/+1m/-14m) 558 (93)
1030
13.
Kujala Paavo
Pylkönmäki
578 (-7m/-2m/-1m/+1m) 444 (74)
1022
14.
Juurakko Pauli
Pollari
518 (+3m/-27m/0m/+11m) 498 (83)
1016
15.
Lumme Jukka
Kauhajärvi
530 (-15m/-17m/-3m/0m) 486 (81)
1016
16.
Yli-Kutsi Esko
Kauhajoki
472 (-27m/-27m/+4m/+6m) 540 (90)
1012
17.
Lehtinen Harri
Kauhajoki
538 (+3m/+8m/+9m/+11m) 474 (79)
1012
18.
Reini Veli
Untamala
508 (-22m/-12m/-11m/+1m) 498 (83)
1006
19.
Soidinmäki Yrjö
Pylkönmäki
452 (-17m/-27m/-26m/-4m) 552 (92)
1004
20.
Mäkiranta Saila
Kauhajoki
524 (-17m/-7m/+4m/+10m) 480 (80)
1004
21.
Soidinmäki Heli
Pylkönmäki
526 (+5m/+13m/-17m/+2m) 474 (79)
1000
22.
Perälä Erkki
Sulkava
476 (-11m/-29m/-18m/-4m) 522 (87)
998
23.
Seilo Pekka
Parkano
514 (0m/-19m/-17m/-7m) 480 (80)
994
24.
Ala-Rämi Altti
Parkano
486 (-2m/-27m/-24m/-4m) 498 (83)
984
25.
Kuusisto Esko
Kihniö
566 (+1m/-5m/-4m/+7m) 414 (69)
980
26.
Hautala Jaakko
Kauhajoki
546 (-2m/+3m/+13m/+9m) 426 (71)
972
27.
Puoliväli Vuokko
Alajärvi
462 (-27m/-30m/-1m/-11m) 498 (83)
960
28.
Metsälehto Olavi
Karijoki
372 (-7m/-77m/-26m/-4m) 558 (93)
930
29.
Wegelius Seppo
Kauhajoki
570 (-6m/+2m/-3m/+4m) 360 (60)
930
30.
Koivumäki Alpo
Alavus LP
478 (-25m/-22m/-13m/-1m) 450 (75)
928
31.
Kotiniemi Pentti
Äänekoski
462 (-22m/-27m/-6m/-14m) 456 (76)
918
32.
Huhtala Jaakko
Sulkava
498 (+3m/+13m/-26m/-9m) 414 (69)
912
33.
Beijar Camilla
Vassor
426 (-25m/-45m/-11m/-6m) 480 (80)
906
34.
Anttila Antti
Kauhajoki
502 (-22m/-2m/-11m/-14m) 390 (65)
892
35.
Lehtonen Kauko
Pomarkku
452 (-31m/-27m/-11m/-5m) 438 (73)
890
36.
Paananen Sari
Myllymäen em
424 (-40m/-46m/+2m/0m) 438 (73)
862
37.
Kuoppala Aito
Kauhava
414 (-35m/-27m/-24m/-7m) 444 (74)
858
38.
Mansikkaviita Taisto
Parkano
458 (-29m/-27m/-6m/-9m) 360 (60)
818
39.
Pitkäkangas Pirjo-Marja
Alajärvi
348 (-42m/-52m/-14m/-18m) 396 (66)
744
40.
Säynätmäki Heikki
Sumiainen
490 (-7m/-15m/+12m/+21m) 246 (41)
736
Alle 65
Yli 65 + naiset + nuoret