Hirviurheilu menu
Hirvikävely kinkku kilpailu Kuhmo,
Hirvikävely kinkku kilpailu Kuhmo,

A sarja - Tulokset

Hirvikävely (sarjassa on 4 arviota pistein -2p/1m, ei aikapisteitä)
  Nimi Nro Seura Arviointi Ammunta Pisteet
1. Ronkaine Ari 29 Lahme 496 (-6m/+4m/+28m/+14m) 588 (98 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9) 1084
2. Joensuu Raimo 15 --- 476 (-6m/+10m/+21m/+25m) 582 (97 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8) 1058
3. Heikkinen Kauko 2 Kmas 506 (-3m/+9m/+16m/+19m) 576 (96 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 8) 1082
4. Korhonen Matti I 21 Soa 538 (-9m/+9m/-5m/-8m) 558 (93 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 9, 8) 1096
5. Kartimo Seija 28 Lahme 500 (+1m/+39m/+8m/+2m) 552 (92 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 8, 6) 1052
6. Grunström Kari 18 lyk. 502 (+4m/+2m/+23m/+20m) 546 (91 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8, 8, 8) 1048
7. Hyttinen Veli 23 Rum 452 (+23m/+21m/+18m/+12m) 540 (90 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 8, 8, 8, 6) 992
8. Piirainen Timo 7 Juur.jahti 560 (-1m/+6m/+6m/+7m) 534 (89 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8, 7, 7) 1094
  Palo Veijo 22 Rum 520 (-13m/+6m/+9m/+12m) 534 (89 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 8, 8, 7, 6) 1054
10. Manninen Erkki 10 Sua 564 (-6m/+4m/+6m/+2m) 528 (88 / 10, 10, 10, 10, 10, 8, 8, 8, 7, 7) 1092
11. Väisänen Kalervo 16 Soa 450 (+21m/+19m/+28m/+7m) 516 (86 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8, 7, 4) 966
12. Aidanpää Timo 17 lyk. 536 (+6m/+9m/+8m/+9m) 492 (82 / 10, 10, 9, 9, 9, 8, 8, 7, 7, 5) 1028
13. Niskanen Jouni 26 Kmas 504 (+9m/+19m/+8m/+12m) 486 (81 / 10, 10, 9, 9, 9, 9, 7, 7, 6, 5) 990
14. Manninen Anneli 11 Sua 524 (-6m/+6m/+13m/+13m) 444 (74 / 10, 10, 9, 9, 8, 7, 7, 5, 5, 4) 968
15. Schroderus Reijo 20 Soa 534 (+1m/+22m/-7m/-3m) 390 (65 / 10, 9, 8, 8, 8, 7, 7, 4, 4, 0) 924
16. Lohtaja Eero 8 Lahme 528 (-7m/+4m/+8m/+17m) 372 (62 / 10, 9, 9, 8, 8, 8, 6, 2, 2, 0) 900
1.
Korhonen Matti I
Soa
538 (-9m/+9m/-5m/-8m) 558 (93 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 9, 8)
1096
2.
Piirainen Timo
Juur.jahti
560 (-1m/+6m/+6m/+7m) 534 (89 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8, 7, 7)
1094
3.
Manninen Erkki
Sua
564 (-6m/+4m/+6m/+2m) 528 (88 / 10, 10, 10, 10, 10, 8, 8, 8, 7, 7)
1092
4.
Ronkaine Ari
Lahme
496 (-6m/+4m/+28m/+14m) 588 (98 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9)
1084
5.
Heikkinen Kauko
Kmas
506 (-3m/+9m/+16m/+19m) 576 (96 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 8)
1082
6.
Joensuu Raimo
---
476 (-6m/+10m/+21m/+25m) 582 (97 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8)
1058
7.
Palo Veijo
Rum
520 (-13m/+6m/+9m/+12m) 534 (89 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 8, 8, 7, 6)
1054
8.
Kartimo Seija
Lahme
500 (+1m/+39m/+8m/+2m) 552 (92 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 8, 6)
1052
9.
Grunström Kari
lyk.
502 (+4m/+2m/+23m/+20m) 546 (91 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8, 8, 8)
1048
10.
Aidanpää Timo
lyk.
536 (+6m/+9m/+8m/+9m) 492 (82 / 10, 10, 9, 9, 9, 8, 8, 7, 7, 5)
1028
11.
Hyttinen Veli
Rum
452 (+23m/+21m/+18m/+12m) 540 (90 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 8, 8, 8, 6)
992
12.
Niskanen Jouni
Kmas
504 (+9m/+19m/+8m/+12m) 486 (81 / 10, 10, 9, 9, 9, 9, 7, 7, 6, 5)
990
13.
Manninen Anneli
Sua
524 (-6m/+6m/+13m/+13m) 444 (74 / 10, 10, 9, 9, 8, 7, 7, 5, 5, 4)
968
14.
Väisänen Kalervo
Soa
450 (+21m/+19m/+28m/+7m) 516 (86 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8, 7, 4)
966
15.
Schroderus Reijo
Soa
534 (+1m/+22m/-7m/-3m) 390 (65 / 10, 9, 8, 8, 8, 7, 7, 4, 4, 0)
924
16.
Lohtaja Eero
Lahme
528 (-7m/+4m/+8m/+17m) 372 (62 / 10, 9, 9, 8, 8, 8, 6, 2, 2, 0)
900
A sarja
B sarja