Hirviurheilu menu
Jussin hiihto, V-S piirinmestaruus Virttaa,
Jussin hiihto, V-S piirinmestaruus Virttaa,

Alle 65 - Tulokset

Hirvenhiihtely (sarjassa on 4 arviota pistein -2p/1m, ei aikapisteitä)
  Nimi Nro Seura Arviointi Ammunta Pisteet
1. Lahdenperä Pekka (M50) 12 SA 560 (-4m/-4m/+11m/-1m) 582 (97 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8) 1142
2. Fabritius Raimo (M60) 45 VS 564 (+7m/-5m/-3m/+3m) 564 (94 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 8) 1128
3. Seppälä Tuomas (M) 30 VEV 562 (-2m/+5m/+10m/-2m) 564 (94 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 6) 1126
4. Koivumäki Janne (M) 10 PO 556 (-4m/+3m/+12m/-3m) 564 (94 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 6) 1120
5. Tattinen Ville (M20) 6 AMS 542 (+5m/+8m/+6m/+10m) 564 (94 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 6) 1106
6. Rantanen Eero (M20) 16 AMS 582 (+6m/0m/-3m/0m) 522 (87 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8, 6, 6) 1104
7. Ruoho Jorma (M) 34 SA 568 (+6m/+7m/0m/+3m) 534 (89 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 8, 7) 1102
8. Raikaa Kalle (M20) 33 VEV 530 (0m/+1m/+3m/+31m) 570 (95 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 8, 7) 1100
9. Tattinen Mika (M50) 40 AMS 532 (-14m/-10m/-8m/-2m) 564 (94 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 8, 8, 8) 1096
10. Tattinen Petri (M) 38 AMS 578 (-4m/+5m/0m/+2m) 510 (85 / 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8, 7, 7, 6) 1088
11. Kuusinen Soini (M) 49 SA 536 (-6m/+21m/+3m/+2m) 546 (91 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 7) 1082
12. Kojola Lauri (M) 5 AMS 566 (+7m/+2m/0m/+8m) 516 (86 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 7, 7, 6, 6) 1082
13. Uusipaikka Mikko (M) 19 MyrMa 502 (-20m/-12m/-15m/-2m) 576 (96 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 8) 1078
14. Kuusisto Kari (M) 8 SA 530 (-15m/-3m/-15m/-2m) 534 (89 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8, 8, 6) 1064
15. Formsan Kari (M50) 18 SA 498 (+23m/+5m/+10m/+13m) 558 (93 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 7) 1056
16. Hakaniemi Asko (M60) 51 SA 518 (-5m/+10m/+18m/+8m) 510 (85 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 8, 7, 6) 1028
17. Seppälä Antti (M) 29 VEV 438 (+8m/+20m/+15m/+38m) 588 (98 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9) 1026
18. Anttila Matti (M) 44 AMS 504 (+5m/+16m/+26m/+1m) 522 (87 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 8, 8, 7) 1026
19. Rantanen Rainer (M50) 17 AMS 494 (-4m/+18m/+28m/+3m) 510 (85 / 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8, 8, 7, 5) 1004
20. Nurmi Markku (M) 46 SA 530 (-12m/+5m/-15m/+3m) 444 (74 / 10, 10, 10, 10, 10, 8, 8, 7, 1, 0) 974
21. Anttila Pekka (M) 43 AMS 414 (+5m/+30m/+25m/+33m) 558 (93 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 7) 972
22. Rantanen Lauri (M20) 14 AMS 452 (-5m/-26m/-25m/-18m) 516 (86 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8, 7, 6, 6) 968
23. Seppälä Mikko (M) 31 VEV 450 (-2m/+33m/+17m/+23m) 516 (86 / 10, 10, 9, 9, 9, 9, 8, 8, 7, 7) 966
24. Sillanpää Jouni (M60) 20 SA 466 (-1m/+15m/+28m/+23m) 492 (82 / 9, 9, 9, 8, 8, 8, 8, 8, 8, 7) 958
25. Mäkelä Harri (M) 27 SA 440 (-2m/+20m/+30m/+28m) 486 (81 / 10, 10, 9, 9, 9, 8, 7, 7, 6, 6) 926
26. Tattinen Aleksi (M15) 52 AMS 516 (+14m/+20m/+1m/-7m) 408 (68 / 10, 9, 9, 7, 7, 7, 6, 7, 5, 1) 924
27. Berg Esa (M60) 25 SA 424 (-4m/-32m/-45m/-7m) 474 (79 / 10, 10, 9, 9, 8, 8, 7, 7, 6, 5) 898
28. Laasko Kari (M) 32 AMS 414 (-11m/-22m/-37m/-23m) 480 (80 / 10, 10, 9, 9, 8, 7, 7, 7, 7, 6) 894
29. Karpus Alex (M) 15 KYMI 484 (+3m/-20m/-20m/-15m) 390 (65 / 10, 10, 10, 9, 8, 7, 6, 3, 2, 0) 874
1.
Lahdenperä Pekka
(M50)
SA
560 (-4m/-4m/+11m/-1m) 582 (97 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8)
1142
2.
Fabritius Raimo
(M60)
VS
564 (+7m/-5m/-3m/+3m) 564 (94 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 8)
1128
3.
Seppälä Tuomas
(M)
VEV
562 (-2m/+5m/+10m/-2m) 564 (94 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 6)
1126
4.
Koivumäki Janne
(M)
PO
556 (-4m/+3m/+12m/-3m) 564 (94 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 6)
1120
5.
Tattinen Ville
(M20)
AMS
542 (+5m/+8m/+6m/+10m) 564 (94 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 6)
1106
6.
Rantanen Eero
(M20)
AMS
582 (+6m/0m/-3m/0m) 522 (87 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8, 6, 6)
1104
7.
Ruoho Jorma
(M)
SA
568 (+6m/+7m/0m/+3m) 534 (89 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 8, 7)
1102
8.
Raikaa Kalle
(M20)
VEV
530 (0m/+1m/+3m/+31m) 570 (95 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 8, 7)
1100
9.
Tattinen Mika
(M50)
AMS
532 (-14m/-10m/-8m/-2m) 564 (94 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 8, 8, 8)
1096
10.
Tattinen Petri
(M)
AMS
578 (-4m/+5m/0m/+2m) 510 (85 / 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8, 7, 7, 6)
1088
11.
Kuusinen Soini
(M)
SA
536 (-6m/+21m/+3m/+2m) 546 (91 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 7)
1082
12.
Kojola Lauri
(M)
AMS
566 (+7m/+2m/0m/+8m) 516 (86 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 7, 7, 6, 6)
1082
13.
Uusipaikka Mikko
(M)
MyrMa
502 (-20m/-12m/-15m/-2m) 576 (96 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 8)
1078
14.
Kuusisto Kari
(M)
SA
530 (-15m/-3m/-15m/-2m) 534 (89 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8, 8, 6)
1064
15.
Formsan Kari
(M50)
SA
498 (+23m/+5m/+10m/+13m) 558 (93 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 7)
1056
16.
Hakaniemi Asko
(M60)
SA
518 (-5m/+10m/+18m/+8m) 510 (85 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 8, 7, 6)
1028
17.
Seppälä Antti
(M)
VEV
438 (+8m/+20m/+15m/+38m) 588 (98 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9)
1026
18.
Anttila Matti
(M)
AMS
504 (+5m/+16m/+26m/+1m) 522 (87 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 8, 8, 7)
1026
19.
Rantanen Rainer
(M50)
AMS
494 (-4m/+18m/+28m/+3m) 510 (85 / 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8, 8, 7, 5)
1004
20.
Nurmi Markku
(M)
SA
530 (-12m/+5m/-15m/+3m) 444 (74 / 10, 10, 10, 10, 10, 8, 8, 7, 1, 0)
974
21.
Anttila Pekka
(M)
AMS
414 (+5m/+30m/+25m/+33m) 558 (93 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 7)
972
22.
Rantanen Lauri
(M20)
AMS
452 (-5m/-26m/-25m/-18m) 516 (86 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8, 7, 6, 6)
968
23.
Seppälä Mikko
(M)
VEV
450 (-2m/+33m/+17m/+23m) 516 (86 / 10, 10, 9, 9, 9, 9, 8, 8, 7, 7)
966
24.
Sillanpää Jouni
(M60)
SA
466 (-1m/+15m/+28m/+23m) 492 (82 / 9, 9, 9, 8, 8, 8, 8, 8, 8, 7)
958
25.
Mäkelä Harri
(M)
SA
440 (-2m/+20m/+30m/+28m) 486 (81 / 10, 10, 9, 9, 9, 8, 7, 7, 6, 6)
926
26.
Tattinen Aleksi
(M15)
AMS
516 (+14m/+20m/+1m/-7m) 408 (68 / 10, 9, 9, 7, 7, 7, 6, 7, 5, 1)
924
27.
Berg Esa
(M60)
SA
424 (-4m/-32m/-45m/-7m) 474 (79 / 10, 10, 9, 9, 8, 8, 7, 7, 6, 5)
898
28.
Laasko Kari
(M)
AMS
414 (-11m/-22m/-37m/-23m) 480 (80 / 10, 10, 9, 9, 8, 7, 7, 7, 7, 6)
894
29.
Karpus Alex
(M)
KYMI
484 (+3m/-20m/-20m/-15m) 390 (65 / 10, 10, 10, 9, 8, 7, 6, 3, 2, 0)
874
Alle 65
M80 N S13 Yli 65