Hirviurheilu menu
Pm-hirvenjuoksut Pohjois-Savo Nilsiä,
Pm-hirvenjuoksut Pohjois-Savo Nilsiä,

Kävely - Tulokset

Hirvikävely (sarjassa on 4 arviota pistein -2p/1m, ei aikapisteitä)
  Nimi Nro Seura Arviointi Ammunta Pisteet
1. Lemmetty Tuomas 112 Haapamäen hs 558 (+4m/-6m/-6m/-5m) 588 (98 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 8) 1146
2. Laukkanen Jani 109 Vieremän EK 550 (+1m/+11m/+11m/+2m) 582 (97 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8) 1132
3. Leskinen Martti 114 NUMA 542 (+16m/-3m/+6m/-4m) 546 (91 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 7, 7) 1088
4. Pitkänen Keijo 107 Haapamäen hs 530 (-26m/+2m/-4m/+3m) 534 (89 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8, 7, 7) 1064
5. Leppänen Jukka 118 URMAS 490 (+16m/+6m/-14m/-19m) 570 (95 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8) 1060
6. Pitkänen Seppo 100 Varpaisjärven ms 544 (-6m/+16m/-4m/+2m) 516 (86 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8, 6, 5) 1060
7. Nuutinen Pentti 102 Vieremän EK 510 (-18m/+3m/+21m/+3m) 546 (91 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 8, 7) 1056
8. Väänänen Mikko 106 Varpaisjärven ms 558 (+4m/-8m/+4m/+5m) 498 (83 / 9, 9, 9, 9, 8, 8, 8, 8, 8, 7) 1056
9. Lemmetty Teemu 115 Haapamäen hs 546 (-4m/+2m/-9m/-12m) 492 (82 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 8, 6, 0) 1038
10. Savolainen Aimo 101 Leppävirran ms 520 (+11m/+12m/+6m/+11m) 516 (86 / 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8, 7, 7, 7) 1036
11. Ruuskanen Pekka 116 Säviän ms 480 (+21m/+17m/+1m/+21m) 552 (92 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 7, 7) 1032
12. Torvinen Arto 113 Leppävirran ms 514 (-18m/+6m/-8m/-11m) 486 (81 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 7, 7, 6, 5) 1000
13. Korhonen Jarmo 119 Rautavaaran EM 572 (-4m/-8m/+1m/+1m) 414 (69 / 9, 9, 8, 8, 8, 8, 7, 7, 5, 0) 986
14. Niskanen Heikki 103 Oinasjärven jahtimiehet 532 (+7m/+13m/+5m/+9m) 426 (71 / 10, 10, 9, 8, 8, 8, 7, 6, 3, 2) 958
15. Randelin Juhani 110 URMAS 516 (-18m/-3m/-17m/+4m) 390 (65 / 10, 10, 9, 7, 7, 6, 5, 5, 3, 3) 906
16. Jumppanen Veikko 105 KAMS 410 (+18m/+13m/+14m/+50m) 444 (74 / 10, 10, 9, 9, 8, 8, 6, 6, 6, 2) 854
17. Tohu Kari 120 NUMA 378 (-12m/+32m/+46m/+21m) 456 (76 / 10, 10, 10, 9, 8, 8, 7, 6, 5, 3) 834
18. Kauppinen Martti 104 URMAS 442 (-39m/-14m/+3m/-23m) 390 (65 / 9, 9, 9, 9, 7, 7, 6, 4, 3, 2) 832
19. Kettunen Ari 117 URMAS 420 (-11m/+17m/+46m/+16m) 402 (67 / 10, 9, 8, 8, 8, 7, 6, 6, 3, 2) 822
20. Taskinen Sirkka 99 NUMA 444 (-9m/+32m/+16m/+21m) 132 (22 / 6, 5, 4, 4, 2, 1, 0, 0, 0, 0) 576
1.
Lemmetty Tuomas
Haapamäen hs
558 (+4m/-6m/-6m/-5m) 588 (98 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 8)
1146
2.
Laukkanen Jani
Vieremän EK
550 (+1m/+11m/+11m/+2m) 582 (97 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8)
1132
3.
Leskinen Martti
NUMA
542 (+16m/-3m/+6m/-4m) 546 (91 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 7, 7)
1088
4.
Pitkänen Keijo
Haapamäen hs
530 (-26m/+2m/-4m/+3m) 534 (89 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8, 7, 7)
1064
5.
Leppänen Jukka
URMAS
490 (+16m/+6m/-14m/-19m) 570 (95 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8)
1060
6.
Pitkänen Seppo
Varpaisjärven ms
544 (-6m/+16m/-4m/+2m) 516 (86 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8, 6, 5)
1060
7.
Nuutinen Pentti
Vieremän EK
510 (-18m/+3m/+21m/+3m) 546 (91 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 8, 7)
1056
8.
Väänänen Mikko
Varpaisjärven ms
558 (+4m/-8m/+4m/+5m) 498 (83 / 9, 9, 9, 9, 8, 8, 8, 8, 8, 7)
1056
9.
Lemmetty Teemu
Haapamäen hs
546 (-4m/+2m/-9m/-12m) 492 (82 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 8, 6, 0)
1038
10.
Savolainen Aimo
Leppävirran ms
520 (+11m/+12m/+6m/+11m) (25:23) 516 (86 / 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8, 7, 7, 7)
1036
11.
Ruuskanen Pekka
Säviän ms
480 (+21m/+17m/+1m/+21m) 552 (92 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 7, 7)
1032
12.
Torvinen Arto
Leppävirran ms
514 (-18m/+6m/-8m/-11m) 486 (81 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 7, 7, 6, 5)
1000
13.
Korhonen Jarmo
Rautavaaran EM
572 (-4m/-8m/+1m/+1m) 414 (69 / 9, 9, 8, 8, 8, 8, 7, 7, 5, 0)
986
14.
Niskanen Heikki
Oinasjärven jahtimiehet
532 (+7m/+13m/+5m/+9m) 426 (71 / 10, 10, 9, 8, 8, 8, 7, 6, 3, 2)
958
15.
Randelin Juhani
URMAS
516 (-18m/-3m/-17m/+4m) 390 (65 / 10, 10, 9, 7, 7, 6, 5, 5, 3, 3)
906
16.
Jumppanen Veikko
KAMS
410 (+18m/+13m/+14m/+50m) 444 (74 / 10, 10, 9, 9, 8, 8, 6, 6, 6, 2)
854
17.
Tohu Kari
NUMA
378 (-12m/+32m/+46m/+21m) 456 (76 / 10, 10, 10, 9, 8, 8, 7, 6, 5, 3)
834
18.
Kauppinen Martti
URMAS
442 (-39m/-14m/+3m/-23m) 390 (65 / 9, 9, 9, 9, 7, 7, 6, 4, 3, 2)
832
19.
Kettunen Ari
URMAS
420 (-11m/+17m/+46m/+16m) 402 (67 / 10, 9, 8, 8, 8, 7, 6, 6, 3, 2)
822
20.
Taskinen Sirkka
NUMA
444 (-9m/+32m/+16m/+21m) 132 (22 / 6, 5, 4, 4, 2, 1, 0, 0, 0, 0)
576
Kävely
M M50 M60 M70 M80 N N50 N65 S13 S15 S17