Hirviurheilu menu
Oulun piiri / Katsastus / Suininki avoimet Kuusamo, Multasniemi,
Oulun piiri / Katsastus / Suininki avoimet Kuusamo, Multasniemi,

Hiihtely - Tulokset

Hirvenhiihtely (sarjassa on 4 arviota pistein -2p/1m, ei aikapisteitä)
  Nimi Nro Seura Arviointi Ammunta Pisteet
1. Nevala Markku 9 KuuA 504 (+8m/+14m/-22m/-4m) 534 (89 / 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 8, 8, 7) 1038
2. Lämsä Juhani 2 Suiningin mts 522 (+8m/-6m/+3m/-22m) 516 (86 / 10, 10, 10, 10, 10, 8, 8, 7, 7, 6) 1038
3. Tolonen Markku 5 Pohjois Iin EK 498 (+11m/-24m/+6m/-10m) 522 (87 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8, 7, 5) 1020
4. Säkkinen Taito 7 Yli-Siuruan mts 532 (+4m/+13m/+16m/+1m) 468 (78 / 10, 10, 9, 9, 8, 8, 7, 7, 5, 5) 1000
5. Kukka Seppo 3 Pudasjärven ampujat 480 (-12m/+4m/-22m/-22m) 516 (86 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 8, 7, 7) 996
6. Määttä Juhani 38 KuuA 526 (+11m/+14m/+6m/+6m) 468 (78 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 7, 6, 1) 994
7. Hietala Tero 1 Suiningin mts 526 (+16m/+3m/+2m/-16m) 468 (78 / 10, 9, 9, 9, 8, 8, 7, 6, 6, 6) 994
8. Lämsä Markku 39 Suiningin mts 534 (+8m/+12m/-10m/+3m) 438 (73 / 10, 9, 8, 8, 7, 7, 7, 7, 6, 4) 972
9. Kokkila Mauno 6 KuuA 552 (+8m/-11m/+3m/-2m) 390 (65 / 10, 8, 8, 8, 8, 7, 7, 6, 3, 0) 942
10. Junttila Teemu 11 Suiningin mts 502 (+13m/-6m/+3m/-27m) 438 (73 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 5, 1, 0) 940
11. Haataja Ari 8 LiTe 458 (+13m/+14m/+21m/+23m) 480 (80 / 10, 10, 9, 9, 8, 7, 7, 7, 7, 6) 938
12. Pesonen Sauli 10 KuuA 454 (+17m/-11m/+8m/-37m) 474 (79 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 8, 6, 5, 0) 928
13. Kärkkäinen Aimo 4 HMY 546 (-2m/+4m/+18m/+3m) 378 (63 / 10, 10, 9, 8, 8, 7, 6, 5, 0, 0) 924
1.
Nevala Markku
KuuA
504 (+8m/+14m/-22m/-4m) (30:00) 534 (89 / 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 8, 8, 7)
1038
2.
Lämsä Juhani
Suiningin mts
522 (+8m/-6m/+3m/-22m) (30:00) 516 (86 / 10, 10, 10, 10, 10, 8, 8, 7, 7, 6)
1038
3.
Tolonen Markku
Pohjois Iin EK
498 (+11m/-24m/+6m/-10m) (30:00) 522 (87 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8, 7, 5)
1020
4.
Säkkinen Taito
Yli-Siuruan mts
532 (+4m/+13m/+16m/+1m) (30:00) 468 (78 / 10, 10, 9, 9, 8, 8, 7, 7, 5, 5)
1000
5.
Kukka Seppo
Pudasjärven ampujat
480 (-12m/+4m/-22m/-22m) (30:00) 516 (86 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 8, 7, 7)
996
6.
Määttä Juhani
KuuA
526 (+11m/+14m/+6m/+6m) (28:00) 468 (78 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 7, 6, 1)
994
7.
Hietala Tero
Suiningin mts
526 (+16m/+3m/+2m/-16m) (30:00) 468 (78 / 10, 9, 9, 9, 8, 8, 7, 6, 6, 6)
994
8.
Lämsä Markku
Suiningin mts
534 (+8m/+12m/-10m/+3m) (38:00) 438 (73 / 10, 9, 8, 8, 7, 7, 7, 7, 6, 4)
972
9.
Kokkila Mauno
KuuA
552 (+8m/-11m/+3m/-2m) (30:00) 390 (65 / 10, 8, 8, 8, 8, 7, 7, 6, 3, 0)
942
10.
Junttila Teemu
Suiningin mts
502 (+13m/-6m/+3m/-27m) (30:00) 438 (73 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 5, 1, 0)
940
11.
Haataja Ari
LiTe
458 (+13m/+14m/+21m/+23m) (30:00) 480 (80 / 10, 10, 9, 9, 8, 7, 7, 7, 7, 6)
938
12.
Pesonen Sauli
KuuA
454 (+17m/-11m/+8m/-37m) (30:00) 474 (79 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 8, 6, 5, 0)
928
13.
Kärkkäinen Aimo
HMY
546 (-2m/+4m/+18m/+3m) (30:00) 378 (63 / 10, 10, 9, 8, 8, 7, 6, 5, 0, 0)
924
Hiihtely
M M50 M60 M70 M80 N50 S15