Hirviurheilu menu
Hanhilampi Cup 2. osakilpailu Iisalmi,
Hanhilampi Cup 2. osakilpailu Iisalmi,

Kävely yli 65 - Resultat

4 bedömningar, inga tidpoäng
  Namn Nr Klubb Bedömning Skytte Poäng
1. Pekkarinen Erkki 119 Varpaisjärvi 570 (-4m/+1m/-2m/+8m) 576 (96 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9) 1146
2. Lemmetty Tuomas 121 Tervon MS 526 (-18m/-1m/-9m/+9m) 570 (95 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8) 1096
3. Haatainen Eero 123 Tervon MS 534 (-4m/+9m/+3m/+17m) 552 (92 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8, 7) 1086
4. Keränen Martti 3 URMAS 542 (-15m/+3m/-10m/+1m) 540 (90 / 10, 10, 10, 10, 10, 8, 8, 8, 7, 9) 1082
5. Väänänen Mikko 103 Varpaisjärvi 506 (-11m/-17m/-10m/+9m) 552 (92 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 9, 7) 1058
6. Niskanen Heikki 101 Oinasjärvi 514 (-25m/-6m/-9m/-3m) 528 (88 / 10, 10, 9, 9, 9, 9, 9, 8, 8, 7) 1042
7. Leppänen Tapani 117 KS 520 (-18m/+14m/-2m/-6m) 522 (87 / 10, 9, 9, 9, 9, 9, 9, 8, 8, 7) 1042
8. Lehosmaa Raimo 116 KS 508 (-22m/+8m/-15m/+1m) 522 (87 / 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 8, 7, 6) 1030
9. Huttunen Jorma 10 URMAS 518 (-23m/+7m/+8m/+3m) 510 (85 / 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8, 7, 7, 6) 1028
10. Immonen Kauko 105 Varpaisjärvi 552 (+2m/-11m/-8m/-3m) 462 (77 / 10, 10, 9, 9, 8, 8, 7, 6, 6, 4) 1014
11. Juntunen Eero 102 SUA 534 (-7m/+1m/+4m/+21m) 474 (79 / 10, 10, 9, 9, 9, 9, 8, 8, 7, 0) 1008
12. Vaskilampi Aaro 115 KP 558 (+3m/-7m/-5m/-6m) 444 (74 / 9, 9, 9, 9, 8, 8, 7, 6, 6, 3) 1002
13. Kauppinen Martti 9 URMAS 556 (+3m/+8m/+10m/+1m) 444 (74 / 10, 10, 9, 9, 8, 8, 8, 7, 5, 0) 1000
14. Tapaninaho Ensio 140 PH 482 (-30m/-5m/-13m/-11m) 504 (84 / 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8, 8, 7, 4) 986
15. Karhunen Erkki 122 Talluskylän RV 542 (-7m/+18m/0m/-4m) 438 (73 / 10, 10, 10, 9, 8, 7, 7, 6, 4, 2) 980
16. Savolainen Veikko 124 KAMS 516 (-25m/+1m/-5m/+11m) 456 (76 / 10, 10, 10, 8, 7, 7, 7, 7, 6, 4) 972
17. Tapaninaho Kari 113 KP 512 (-15m/+13m/-2m/-14m) 450 (75 / 10, 10, 9, 8, 8, 8, 8, 7, 7, 0) 962
18. Randelin Juhani 4 URMAS 492 (-14m/+31m/-2m/+7m) 432 (72 / 10, 10, 10, 8, 7, 7, 7, 6, 6, 1) 924
1.
Pekkarinen Erkki
Varpaisjärvi
570 (-4m/+1m/-2m/+8m) 576 (96 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9)
1146
2.
Lemmetty Tuomas
Tervon MS
526 (-18m/-1m/-9m/+9m) 570 (95 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8)
1096
3.
Haatainen Eero
Tervon MS
534 (-4m/+9m/+3m/+17m) 552 (92 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8, 7)
1086
4.
Keränen Martti
URMAS
542 (-15m/+3m/-10m/+1m) 540 (90 / 10, 10, 10, 10, 10, 8, 8, 8, 7, 9)
1082
5.
Väänänen Mikko
Varpaisjärvi
506 (-11m/-17m/-10m/+9m) 552 (92 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 9, 7)
1058
6.
Niskanen Heikki
Oinasjärvi
514 (-25m/-6m/-9m/-3m) 528 (88 / 10, 10, 9, 9, 9, 9, 9, 8, 8, 7)
1042
7.
Leppänen Tapani
KS
520 (-18m/+14m/-2m/-6m) 522 (87 / 10, 9, 9, 9, 9, 9, 9, 8, 8, 7)
1042
8.
Lehosmaa Raimo
KS
508 (-22m/+8m/-15m/+1m) 522 (87 / 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 8, 7, 6)
1030
9.
Huttunen Jorma
URMAS
518 (-23m/+7m/+8m/+3m) 510 (85 / 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8, 7, 7, 6)
1028
10.
Immonen Kauko
Varpaisjärvi
552 (+2m/-11m/-8m/-3m) 462 (77 / 10, 10, 9, 9, 8, 8, 7, 6, 6, 4)
1014
11.
Juntunen Eero
SUA
534 (-7m/+1m/+4m/+21m) 474 (79 / 10, 10, 9, 9, 9, 9, 8, 8, 7, 0)
1008
12.
Vaskilampi Aaro
KP
558 (+3m/-7m/-5m/-6m) 444 (74 / 9, 9, 9, 9, 8, 8, 7, 6, 6, 3)
1002
13.
Kauppinen Martti
URMAS
556 (+3m/+8m/+10m/+1m) 444 (74 / 10, 10, 9, 9, 8, 8, 8, 7, 5, 0)
1000
14.
Tapaninaho Ensio
PH
482 (-30m/-5m/-13m/-11m) 504 (84 / 10, 10, 10, 10, 9, 8, 8, 8, 7, 4)
986
15.
Karhunen Erkki
Talluskylän RV
542 (-7m/+18m/0m/-4m) 438 (73 / 10, 10, 10, 9, 8, 7, 7, 6, 4, 2)
980
16.
Savolainen Veikko
KAMS
516 (-25m/+1m/-5m/+11m) 456 (76 / 10, 10, 10, 8, 7, 7, 7, 7, 6, 4)
972
17.
Tapaninaho Kari
KP
512 (-15m/+13m/-2m/-14m) 450 (75 / 10, 10, 9, 8, 8, 8, 8, 7, 7, 0)
962
18.
Randelin Juhani
URMAS
492 (-14m/+31m/-2m/+7m) 432 (72 / 10, 10, 10, 8, 7, 7, 7, 6, 6, 1)
924