Hirviurheilu menu
URMAS Harjoitus Cup 1, avoin Iisalmi,
URMAS Harjoitus Cup 1, avoin Iisalmi,

Kävely - Tulokset

Hirvikävely (sarjassa on 4 arviota pistein -2p/1m, ei aikapisteitä)
  Nimi Nro Seura Arviointi Ammunta Pisteet
1. Pekkarinen Erkki 50 Varpaijärven EM 574 (-2m/+2m/+3m/-6m) 582 (97 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9) 1156
2. Ronkainen Ari 32 URMAS 564 (-4m/-7m/+6m/+1m) 534 (89 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8, 8, 6) 1098
3. Niskanen Heikki 48 Oinasjärven JM 546 (-5m/+2m/-4m/-16m) 540 (90 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 8, 6) 1086
4. Kämäräinen Terho 55 KEUA 518 (-20m/-13m/-7m/-1m) 564 (94 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8) 1082
5. Impiö Tuula 41 URMAS 506 (-23m/-5m/-1m/+18m) 570 (95 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 7) 1076
6. Väänänen Mikko 15 Varpaisjärven Ms 524 (+6m/+6m/+10m/-16m) 546 (91 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 7, 7) 1070
7. Huttunen Jorma 54 KEUA 524 (-13m/-20m/+4m/-1m) 540 (90 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8, 8, 7) 1064
8. Lyytinen Eetu 16 Varpaisjärven Ms 512 (+1m/-15m/+12m/-16m) 546 (91 / 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 9, 9, 7) 1058
9. Korhonen Jarmo 49 Rautavaaran EM 554 (-13m/-3m/+6m/-1m) 504 (84 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 8, 8, 4) 1058
10. Jääskeläinen Viljo 45 NUMA 488 (-17m/-18m/-7m/+14m) 558 (93 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8, 6) 1046
11. Pietikäinen Juha 31 URMAS 512 (-21m/-18m/0m/-5m) 504 (84 / 10, 9, 9, 9, 9, 9, 8, 7, 7, 7) 1016
12. Pasanen Matias 34 Varpaisjärvi 460 (-21m/-46m/+1m/-2m) 528 (88 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 7, 7) 988
13. Sergeev Grigori 8 URMAS 482 (-20m/-33m/-2m/+4m) 486 (81 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 5, 0) 968
14. Randelin Juhani 2 URMAS 546 (-8m/-15m/+2m/-2m) 414 (69 / 10, 10, 9, 8, 8, 7, 6, 4, 4, 3) 960
15. Lyyra Pentti 40 Viitaan Erä 496 (-13m/-23m/-5m/-11m) 462 (77 / 10, 10, 9, 9, 9, 8, 8, 7, 7, 0) 958
16. Keränen Martti 35 URMAS 496 (+13m/+12m/+18m/+9m) 450 (75 / 10, 10, 10, 8, 8, 8, 7, 7, 7, 0) 946
17. Nevalainen Jorma 33 URMAS 522 (+3m/-13m/+13m/+10m) 408 (68 / 10, 10, 9, 9, 7, 6, 5, 5, 5, 2) 930
18. Kauppinen Martti 14 URMAS 508 (-21m/-3m/+13m/+9m) 414 (69 / 10, 10, 9, 9, 9, 8, 7, 6, 1, 0) 922
1.
Pekkarinen Erkki
Varpaijärven EM
574 (-2m/+2m/+3m/-6m) 582 (97 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9)
1156
2.
Ronkainen Ari
URMAS
564 (-4m/-7m/+6m/+1m) 534 (89 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8, 8, 6)
1098
3.
Niskanen Heikki
Oinasjärven JM
546 (-5m/+2m/-4m/-16m) 540 (90 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 8, 6)
1086
4.
Kämäräinen Terho
KEUA
518 (-20m/-13m/-7m/-1m) 564 (94 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8)
1082
5.
Impiö Tuula
URMAS
506 (-23m/-5m/-1m/+18m) 570 (95 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 7)
1076
6.
Väänänen Mikko
Varpaisjärven Ms
524 (+6m/+6m/+10m/-16m) 546 (91 / 10, 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 7, 7)
1070
7.
Huttunen Jorma
KEUA
524 (-13m/-20m/+4m/-1m) 540 (90 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 8, 8, 7)
1064
8.
Lyytinen Eetu
Varpaisjärven Ms
512 (+1m/-15m/+12m/-16m) 546 (91 / 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 9, 9, 7)
1058
9.
Korhonen Jarmo
Rautavaaran EM
554 (-13m/-3m/+6m/-1m) 504 (84 / 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 8, 8, 4)
1058
10.
Jääskeläinen Viljo
NUMA
488 (-17m/-18m/-7m/+14m) 558 (93 / 10, 10, 10, 10, 10, 10, 10, 9, 8, 6)
1046
11.
Pietikäinen Juha
URMAS
512 (-21m/-18m/0m/-5m) 504 (84 / 10, 9, 9, 9, 9, 9, 8, 7, 7, 7)
1016
12.
Pasanen Matias
Varpaisjärvi
460 (-21m/-46m/+1m/-2m) 528 (88 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 8, 8, 7, 7)
988
13.
Sergeev Grigori
URMAS
482 (-20m/-33m/-2m/+4m) 486 (81 / 10, 10, 10, 10, 9, 9, 9, 9, 5, 0)
968
14.
Randelin Juhani
URMAS
546 (-8m/-15m/+2m/-2m) 414 (69 / 10, 10, 9, 8, 8, 7, 6, 4, 4, 3)
960
15.
Lyyra Pentti
Viitaan Erä
496 (-13m/-23m/-5m/-11m) 462 (77 / 10, 10, 9, 9, 9, 8, 8, 7, 7, 0)
958
16.
Keränen Martti
URMAS
496 (+13m/+12m/+18m/+9m) 450 (75 / 10, 10, 10, 8, 8, 8, 7, 7, 7, 0)
946
17.
Nevalainen Jorma
URMAS
522 (+3m/-13m/+13m/+10m) 408 (68 / 10, 10, 9, 9, 7, 6, 5, 5, 5, 2)
930
18.
Kauppinen Martti
URMAS
508 (-21m/-3m/+13m/+9m) 414 (69 / 10, 10, 9, 9, 9, 8, 7, 6, 1, 0)
922
Kävely
M M60 M70 M80 N N65 S13 S15 S17